Vyberte stránku
Důležitá kontrola vysokozdvižných vozíků

Důležitá kontrola vysokozdvižných vozíků

Velké i malé firmy vlastní či si pronajímají sklady různých poměrů, kde si nechají uložit své zboží. V těchto prostorách pak zaměstnanci manipulují s různou hmotností produktů. Některé je možné přenést v ruce, jiné přepravují vysokozdvižnými vozíky. Jenže zapomínají na jejich zběžnou kontrolu. Přitom je velmi důležitá.

Změn v novele zákona o STK není málo

Změn v novele zákona o STK není málo

Za dveřmi jsou změny týkající se STK. Vše začalo platit od 1. října loňského roku. Nejvíce diskutované téma je možnost otevření autoservisu hned u stanice technické kontroly. Povede to ku prospěchu věci anebo se stane pravý opak? Mnozí se obávají nekalých praktik a objektivity, kterou měl každý kontrolor v popisu práce. Sedmnáct let starý propracovaný systém kamenných stanic STK bere za své. Jak to, že se najednou po letech zákazu tyto podmínky mění? Může za to prý přijmutí evropské legislativy za svou, tedy její implementace do české.

Povinná výbava motocyklů

Povinná výbava motocyklů

Řidiči aut jsou často i milovníci rychlých kol. O motorce sní každý malý kluk, ne každý si ji však v dospělosti pořídí. Prohánět se ve větru, napříč městy a obcemi, navštívit zajímavá místa a spát pod noční oblohou. Dostat se tam, kde auto nevjede a v zácpě lehce...

Nepřehlížejte blokové čištění ulic. Mohou vám odtáhnout auto

Nepřehlížejte blokové čištění ulic. Mohou vám odtáhnout auto

Cedule o blokovém čištění ulic dvakrát ročně upozorňují majitelé aut na to, aby v daném termínu svá auta přeparkovala jinam a poskytla tak Technickým službám volný přístup na silnice, k chodníku a kanalizačním vpustím. Spousta lidí však toto nařízení ignoruje. Často je tak přivolána odtahová služba, aby vozidla odklidila. Jenže taková ignorace vás může přijít hodně draho.

Nejčastější poruchy aut

Nejčastější poruchy aut

Co spojuje ojetá auta? Poruchy. Zkrátka a dobře. Ojeté auto má sice nízkou pořizovací cenu, ale vyšší náklady při opravě všemožných poruch a závad, které se čas od času objeví. V zimním období je jich nejvíce. A které poruchy patří mezi nejčastější?

Situace, kdy využijeme odtahovou službu

Situace, kdy využijeme odtahovou službu

Auto je běžným dopravním prostředkem. Dnes už ho má téměř každá rodina. Je třeba se o něj řádně starat a celkově na něj dávat pozor. I přesto se najdou situace, kdy je nutné zavolat odtahovou službu. Nehoda a porucha jsou klasické situace. Odvoz k likvidaci auta nebo nemožnosti s vozidlem odjet jsou už vzácnější.