Vyberte stránku
Rady jak se chovat po nehodě

Rady jak se chovat po nehodě

Usednout za volant není žádná legrace. Jde o velmi náročnou a hodnotnou činnost. Přebíráte zodpovědnost nejen za sebe, ale i za pasažéry jedoucí s vámi. Navíc dobrovolně ohrožujete lidi kolem vás. Není tedy až tak moc neobvyklé, že se i přes veškerou snahu, stanete účastníkem nehody. Ať už bude nebo nebude zaviněna vaší vinou, nyní nechme stranou. Co však dělat v takové situaci?

Důležitá kontrola vysokozdvižných vozíků

Důležitá kontrola vysokozdvižných vozíků

Velké i malé firmy vlastní či si pronajímají sklady různých poměrů, kde si nechají uložit své zboží. V těchto prostorách pak zaměstnanci manipulují s různou hmotností produktů. Některé je možné přenést v ruce, jiné přepravují vysokozdvižnými vozíky. Jenže zapomínají na jejich zběžnou kontrolu. Přitom je velmi důležitá.

Změn v novele zákona o STK není málo

Změn v novele zákona o STK není málo

Za dveřmi jsou změny týkající se STK. Vše začalo platit od 1. října loňského roku. Nejvíce diskutované téma je možnost otevření autoservisu hned u stanice technické kontroly. Povede to ku prospěchu věci anebo se stane pravý opak? Mnozí se obávají nekalých praktik a objektivity, kterou měl každý kontrolor v popisu práce. Sedmnáct let starý propracovaný systém kamenných stanic STK bere za své. Jak to, že se najednou po letech zákazu tyto podmínky mění? Může za to prý přijmutí evropské legislativy za svou, tedy její implementace do české.

Povinná výbava motocyklů

Povinná výbava motocyklů

Řidiči aut jsou často i milovníci rychlých kol. O motorce sní každý malý kluk, ne každý si ji však v dospělosti pořídí. Prohánět se ve větru, napříč městy a obcemi, navštívit zajímavá místa a spát pod noční oblohou. Dostat se tam, kde auto nevjede a v zácpě lehce...

Dobíjení elektromobilu při tažení na laně

Dobíjení elektromobilu při tažení na laně

Vlastnit elektromobil je sice přínosné pro životní prostředí, ale někdy až vskutku náročné pro majitele a řidiče takového vozu. Kdo už někdy vážil uskutečnit delší cestu s tímto typem vozu, ví, že je potřeba vše dobře naplánovat. Nejen samotnou trasu od města k městu,...

Stát zajistí odtah vozidla sám

Stát zajistí odtah vozidla sám

Nabourané vozidlo je třeba opravit. V případě nehody, však musíte čekat na policii, aby jste s autem mohli odjet. Stát se to rozhodl změnit. Zajistí povinný odtah vozidla jím určenou odtahovou službou. Jaký to však má dopad na řidiče?

Nepřehlížejte blokové čištění ulic. Mohou vám odtáhnout auto

Nepřehlížejte blokové čištění ulic. Mohou vám odtáhnout auto

Cedule o blokovém čištění ulic dvakrát ročně upozorňují majitelé aut na to, aby v daném termínu svá auta přeparkovala jinam a poskytla tak Technickým službám volný přístup na silnice, k chodníku a kanalizačním vpustím. Spousta lidí však toto nařízení ignoruje. Často je tak přivolána odtahová služba, aby vozidla odklidila. Jenže taková ignorace vás může přijít hodně draho.